Deneğin Amacı


ISTTA, TC kamu kurumlari karsisinda turizm ve turizmle baglantili tüm paydaslarin temsilcisi olarak görev alacaktir. ISTTA, ulusal ve uluslararasi platformlarda Türkiye’nin büyüme ve gelisme hedefleri ve vizyonu kapsaminda turizm politikalarini -dernek üyelerinin temsilciligini yaptigi her iskolunda- yerel kamu ve sivil toplum örgütleriyle hazirladigi is planlarini bizzat takip ve icra etmek, bir diger deyisle, gelistirilen ve siyasi erkinde onaylanan konulari, bu onaylara müteakiben uygulamaya geçirmek üzere kurulmus bir dernektir.

ISTTA’nin temel faaliyeti, turizm endüstrisini etkileyen ulusal ve uluslararasi düzeydeki politika gelismelerini izlemek ve analiz etmektir. ISTTA, dogrudan kaynagindan bilgi toplamak suretiyle, üyelerinin sektörel çikarlarini etkileyen herhangi bir politika gelismesi durumunda tüm üyelerinin haberdar edilmesini saglar. ISTTA, Türkiye turizm endüstrisinin çikarlari tehlikeye atildiginda, üyelerinin endiselerini Türk kamu kurum ve kuruluslarina ya da temsilcilerine ifade eder. Buna paralel olarak ISTTA, TC kurumlarina sektörle ilgili bilgi ve verileri saglayarak ve her türlü tartisma forumuna bizzat katilarak sektöre katkida bulunur.

ISTTA, hedeflerini yerine getirirken, sektörle ilgili tüm meslek gruplariyla da yakin iliskiler sürdürür. Bu diyalog, tüm paydaslarin ortak menfaat konusundaki görüslerini düzenlemelerine ve sektörle ilgili politika olusturma sürecinde katki saglamalarina olanak tanir.