4. EURIE AVRASYA YÜKSEKÖĞRETİM ZİRVESİ

4. EURIE AVRASYA YÜKSEKÖĞRETİM ZİRVESİ

İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından düzenlenen 4. EURIE Avrasya Yükseköğretim Zirvesi, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşti. dünyadan çok sayıda akademisyen, bürokrat ve eğitim uzmanını bir araya getiren organizasyona İstanbul Turizm Derneği (ISTTA) olarak destek verdik. Zirvenin açılışına TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve ISTTA Başkanı Halil Korkmaz katıldı.

Devamını oku
EMITT 2019

EMITT 2019

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından EMITT 2019'a ISTTA olarak destek verdiğimiz için çok gururluyuz.

Travel Shop Turkey ile birlikte Kurduğumuz hosted buyer standımızda uluslararası katılımcıların iş görüşmesi yapmasına olanak sağladık.

Devamını oku
ACE OF M.I.C.E.

ACE OF M.I.C.E.

Bu yıl 6’ncı kez kongre, toplantı ve etkinlik sektörünü bir araya getiren ‘ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines’ fuarı, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerini İstanbul’da buluşturan fuara, Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Rusya gibi çok sayıda destinasyon katıldı. Fuar Turizm Medya Grubu tarafından düzenlenirken, ana sponsor Türk Hava Yollar (THY) oldu.

Devamını oku
2. İSTANBUL EKONOMİ ZİRVESİ

2. İSTANBUL EKONOMİ ZİRVESİ

Türkiye'nin en büyük ekonomi organizasyonlarından 2'nci İstanbul Ekonomi Zirvesi, ''Küresel Ticaret Savaşında Türkiye'deki Yatırım Fırsatları'' konusuyla gerçekleşti. 10 ülkeden 500'den fazla iş adamının katılımıyla düzenlenen zirveye ISTTA olarak destek verdik. Zirvenin açılışına TBMM Başkanı Binali Yıldırım da katıldı.

Devamını oku
DÜNYA HELAL ZİRVESİ

DÜNYA HELAL ZİRVESİ

Helal konusunda dünyanın en büyük organizasyonu olan 6. İİT Helal Expo fuarı ve Dünya Helal Zirvesi, ISTTA'nın destek verdiği bir diğer organizasyon olarak kayıtlara geçti. Zirveye helal gıda, finans, turizm, kozmetik, tıp, kimya, ambalaj, makine, İslami yaşam ve tekstil gibi birçok sektörden 26 ülkeden 350 firma, 80 ülkeden 40 bin ziyaretçi katıldı.

Devamını oku
DAVETLİSİNİZ - İSTANBUL WORKSHOP 2018

DAVETLİSİNİZ - İSTANBUL WORKSHOP 2018

31 Ağustos 2018 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Marmara Salonu'nda yapılacak İstanbul Workshop 2018'e davetlisiniz.

Devamını oku

RUS OTELCILER ISTANBUL’DA

Rusya Otelciler ve Restorancilar Federasyonu Baskani Igor Bukharov, Baskan Yardimcisi Vadim Shpilman ve Türkiye-Rusya Proje Gelistirme Dernegi Baskani Ivan Starodubtsev ile görüsülerek, Rusya Federasyonu Istanbul Baskonsoloslugu ev sahipliginde “Karadeniz’e komsu ülkelerin mutfaklarini ön plana çikarmak” amaciyla bir etkinlik yapilmasi için çalisma grubu olusturulmasina karar verildi. Etkinlige 100 kisilik Diplomat, is adamlari ve Medya mensuplarin davet edilmesi planlanmaktadir.

Devamını oku

İSTTA YÖNETİM KURULU ÜYELERİ TÜRSAB ZİYARETİ

İstanbul Turizm Derneği (İSTTA) Yönetim Kurulu üyeleri, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Firuz B. BAĞLIKAYA'ya nezaket ziyaretinde bulundu. Yeni Yönetim Kurulu'na başarılar dileyen İstanbul Turizm Derneği (İSTTA) yöneticileri, İstanbul turizminin gelişmesi için düşüncelerini aktardı.

Devamını oku

ACE OF MICE KATILIMI

ISTTA Istanbul Turizm Dernegi olarak, 300 katilimci firmalarin stantlari bulunan Istanbul Kongre Merkezinde 21.02.2018 ile 23.02.2018 tarihleri arasinda gerçeklesen Ace of M.I.C.E. Fuarina da yerimizi almis bulunmaktayiz.

Devamını oku

TUROFED BASVURUSU

Istanbul turizminin tanitimi için harekete geçen ISTTA ’nin, Ulusal ve Uluslararasi çalismalarda birlikte hareket etmek ve güç birligi yapmak amaci ile “Türkiye Otelciler Federasyonu” ’na (TÜROFED) katilmak için yaptigi ön üyelik basvurusu kabul edildi.

Devamını oku