News


ISTTA ve TÜROB'dan işbirliği

ISTTA ve TÜROB'dan işbirliği

İstanbul Turizm Derneği (ISTTA) Başkanı Yalçın Aydın ve Başkan Yardımcısı Tamer Yürükoğlu, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin’i makamında ziyaret etti. ISTTA’nın projelerinin konuşulduğu toplantıda ayrıca turizm sektörünün güncel konuları ele alındı.

İstanbul Turizm Derneği (ISTTA) yeni yönetimi resmi ziyaretlerini sürdürüyor. Turizme hizmet veren tüm kuruluşlarla işbirliği içinde olacaklarını her fırsatta dile getiren ve sırasıyla Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’ni ziyaret eden ISTTA yönetimi, bu kez de Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin ile bir araya geldi. TÜROB’un genel merkezinde gerçekleşen ve TÜROB Genel Sekreteri İsmail Taşdemir’in de yer aldığı toplantıda ISTTA’nın projeleri ve sektörün güncel konuları değerlendirildi.

ISTTA Yönetim Kurulu, İstanbul turizmine yönelik planladıkları çalışmalar ve projeler hakkında TUROB Başkanı Müberra Eresin’i bilgilendirdi. İstanbul’un tanıtımı için yapılacak çalışmalarda TÜROB ile ISTTA’nın işbirliği içinde olunacağı belirtildi. İstanbul turizmi için kuruluşların bir arada olmasının çok önem taşıdığını ifade eden ISTTA Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aydın, “Biz dernek olarak İstanbul’un turizmle alakalı tüm faaliyetlerini yakından takip edeceğiz. Bu anlamda kurum ve kuruluşlarla koordineli olarak çalışacağız. TÜROB ile bundan sonraki süreçte daha yakın temas halinde olacağız. Hep birlikte el ele vererek İstanbul’u turizmde çok daha iyi noktalara taşıyacağız” dedi.

Koronavirüs salgınının turizm sektörünü olumsuz etkilediğini belirten ISTTA Başkanı Aydın, “Birçok sektörde olduğu gibi turizm tüm dünyada sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Global bir krizle karşı karşıyayız. Bu krizin sektöre yansımalarını hafifletmek için sektörümüzün paydaşlarıyla görüşmeler yapıyoruz” diye konuştu.

TUROB Başkanı Müberra Eresin de, İstanbul ile ilgili projelerde ISTTA ile birlikte çalışmalar yürüteceklerini söyledi.