Duyurular

DAVETLİSİNİZ - İSTANBUL WORKSHOP 2018

AĞUSTOS 2018

31 Ağustos 2018 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Marmara Salonu'nda yapılacak İstanbul Workshop 2018'e davetlisiniz.

RUS OTELCILER ISTANBUL’DA

NİSAN 2018

Rusya Otelciler ve Restorancilar Federasyonu Baskani Igor Bukharov, Baskan Yardimcisi Vadim Shpilman ve Türkiye-Rusya Proje Gelistirme Dernegi Baskani Ivan Starodubtsev ile görüsülerek, Rusya Federasyonu Istanbul Baskonsoloslugu ev sahipliginde “Karadeniz’e komsu ülkelerin mutfaklarini ön plana çikarmak” amaciyla bir etkinlik yapilmasi için çalisma grubu olusturulmasina karar verildi. Etkinlige 100 kisilik Diplomat, is adamlari ve Medya mensuplarin davet edilmesi planlanmaktadir.

İSTTA YÖNETİM KURULU ÜYELERİ TÜRSAB ZİYARETİ

MART 2018

İstanbul Turizm Derneği (İSTTA) Yönetim Kurulu üyeleri, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Firuz B. BAĞLIKAYA'ya nezaket ziyaretinde bulundu. Yeni Yönetim Kurulu'na başarılar dileyen İstanbul Turizm Derneği (İSTTA) yöneticileri, İstanbul turizminin gelişmesi için düşüncelerini aktardı.

ACE OF MICE KATILIMI

SUBAT 2018

ISTTA Istanbul Turizm Dernegi olarak, 300 katilimci firmalarin stantlari bulunan Istanbul Kongre Merkezinde 21.02.2018 ile 23.02.2018 tarihleri arasinda gerçeklesen Ace of M.I.C.E. Fuarina da yerimizi almis bulunmaktayiz.

EMITT 2018 KATILIMI

OCAK 2018

ISTTA olarak EMITT 2018 - DOGU AKDENIZ ULUSLARARASI TURIZM VE SEYAHAT FUARI HOSTED BUYER LOUNGE in 536 m2 lik Stant kurulum ve Catring Hizmetlerinin sponsorlugunu üstlendik.

ISTTA, EMITT 2018 kapsaminda gerçeklestirilen ve yaklasik 80 ülkeden 600 ün üzerinde “HOSTED BUYER” ’in 7000 is görüsmesi yapmasina imkân sagladik.

ISTTA, Pullman Istanbul Airport Hotel And Convention Center’da 80 ülke’ den 600 ün üzerinde “HOSTED BUYER” lara Gala gecesi düzenledik. “HOSTED BUYER”’ lara Gala gecesinde dernegin tanitim filmi ve slogani “Definitely Istanbul” isimli filmi sunduk.

Çanakkale ve 2018 Troia yili tanitimi vesilesi ile Çanakkaleli turizmcilere de destek vererek ISTTA olarak Çanakkale turizmine de katkida bulunduk. Sektörle isbirligi içerisinde oldugumuzu gösterdik. Gece ye Çanakkaleli turizmciler ile Sayin Vali Orhan TAVLI da katilim göstererek destek verdi.

Birlesmis Milletler Dünya Turizm Örgütü eski Genel Sekreteri Talep Rifai’yi de ISTTA olarak Pullman Istanbul’da agirladik. ISTTA Yönetim Kurulu Baskani Saruhan Sarayli, ISTTA ikinci Baskani I. Halil Korkmaz, TÜROFED Yönetim Kurulu Baskani Osman Ayik, AKTOB Yönetim Kurulu Baskani Erkan Yagci ve bakanlik yetkilileri katilimi ile Istanbul’un tanitimina iliskin yapilacak çalismalar konusunda bir toplanti düzenlenerek görüs alis verisinde bulunuldu. Talep Rifai bundan sonra ISTTA nin gönüllü marka elçisi olarak destek verecegini, Istanbul un sembolü olan, lale motifli ISTTA rozetini takarak basladi.

TUROFED BASVURUSU

KASIM 2017

Istanbul turizminin tanitimi için harekete geçen ISTTA ’nin, Ulusal ve Uluslararasi çalismalarda birlikte hareket etmek ve güç birligi yapmak amaci ile “Türkiye Otelciler Federasyonu” ’na (TÜROFED) katilmak için yaptigi ön üyelik basvurusu kabul edildi.