Duyurular

4. EURIE AVRASYA YÜKSEKÖĞRETİM ZİRVESİ

İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından düzenlenen 4. EURIE Avrasya Yükseköğretim Zirvesi, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşti. dünyadan çok sayıda akademisyen, bürokrat ve eğitim uzmanını bir araya getiren organizasyona İstanbul Turizm Derneği (ISTTA) olarak destek verdik. Zirvenin açılışına TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve ISTTA Başkanı Halil Korkmaz katıldı.


4. EURIE AVRASYA YÜKSEKÖĞRETİM ZİRVESİ

EMITT 2019

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından EMITT 2019'a ISTTA olarak destek verdiğimiz için çok gururluyuz.

Travel Shop Turkey ile birlikte Kurduğumuz hosted buyer standımızda uluslararası katılımcıların iş görüşmesi yapmasına olanak sağladık.

Hep birlikte çok eğlenmeli, bol kahkahalı bir gala gecesine imza attık.


EMITT 2019

ACE OF M.I.C.E.

Bu yıl 6’ncı kez kongre, toplantı ve etkinlik sektörünü bir araya getiren ‘ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines’ fuarı, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerini İstanbul’da buluşturan fuara, Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Rusya gibi çok sayıda destinasyon katıldı. Fuar Turizm Medya Grubu tarafından düzenlenirken, ana sponsor Türk Hava Yollar (THY) oldu.

ISTTA olarak destek verdiğimiz fuara, 41 ülkeden 254 uluslararası nitelikli satın alıcı katıldı. ISTTA Başkanı Halil Korkmaz'ın moderatörlüğünde Destinasyon pazarlamasında seyahat teknolojileri adlı bir panel gerçekleşti.ACE OF M.I.C.E.

2. İSTANBUL EKONOMİ ZİRVESİ

Türkiye'nin en büyük ekonomi organizasyonlarından 2'nci İstanbul Ekonomi Zirvesi, ''Küresel Ticaret Savaşında Türkiye'deki Yatırım Fırsatları'' konusuyla gerçekleşti. 10 ülkeden 500'den fazla iş adamının katılımıyla düzenlenen zirveye ISTTA olarak destek verdik. Zirvenin açılışına TBMM Başkanı Binali Yıldırım da katıldı.

Gün boyu süren etkinlikte İstanbul Turizm Derneği Başkanı Halil Korkmaz, ''Türkiye Uluslararası Varış Noktası'' konu başlıklı Turizm ve Otelcilik panelinde yer aldı.


2. İSTANBUL EKONOMİ ZİRVESİ

DÜNYA HELAL ZİRVESİ

Helal konusunda dünyanın en büyük organizasyonu olan 6. İİT Helal Expo fuarı ve Dünya Helal Zirvesi, ISTTA'nın destek verdiği bir diğer organizasyon olarak kayıtlara geçti. Zirveye helal gıda, finans, turizm, kozmetik, tıp, kimya, ambalaj, makine, İslami yaşam ve tekstil gibi birçok sektörden 26 ülkeden 350 firma, 80 ülkeden 40 bin ziyaretçi katıldı.

Etkinlik, bu yıl birçok yarışmaya da ev sahipliği yaptı. 1. İslam Ülkeleri Aşçılar Kupası, İSMEK Şefleri Yarışıyor ve Engelsiz Lezzetler Yarışması'na katılan aşçıların işçilik, hijyen, israf, sunum ve prezantasyon değerlendirmeleri jüri tarafından yapıldı ve kazananlara ödüller verildi.

İngiliz şarkı sözü yazarı ve yorumcu Yusuf İslam da Dünya Helal Zirvesi’nde konuşmacı olarak yer aldı.

Konuşmasının ardından İslam'a "Dünya Helal Zirvesi Barış Ödülü" verildi. Fuar kapsamında hayranlarıyla da buluşan İslam, "Neden Hala Gitar Taşıyorum" adlı kitabını imzaladı.


DÜNYA HELAL ZİRVESİ

DAVETLİSİNİZ - İSTANBUL WORKSHOP 2018

31 Ağustos 2018 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Marmara Salonu'nda yapılacak İstanbul Workshop 2018'e davetlisiniz.


DAVETLİSİNİZ - İSTANBUL WORKSHOP 2018

RUS OTELCILER ISTANBUL’DA

Rusya Otelciler ve Restorancilar Federasyonu Baskani Igor Bukharov, Baskan Yardimcisi Vadim Shpilman ve Türkiye-Rusya Proje Gelistirme Dernegi Baskani Ivan Starodubtsev ile görüsülerek, Rusya Federasyonu Istanbul Baskonsoloslugu ev sahipliginde “Karadeniz’e komsu ülkelerin mutfaklarini ön plana çikarmak” amaciyla bir etkinlik yapilmasi için çalisma grubu olusturulmasina karar verildi. Etkinlige 100 kisilik Diplomat, is adamlari ve Medya mensuplarin davet edilmesi planlanmaktadir.

İSTTA YÖNETİM KURULU ÜYELERİ TÜRSAB ZİYARETİ

İstanbul Turizm Derneği (İSTTA) Yönetim Kurulu üyeleri, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Firuz B. BAĞLIKAYA'ya nezaket ziyaretinde bulundu. Yeni Yönetim Kurulu'na başarılar dileyen İstanbul Turizm Derneği (İSTTA) yöneticileri, İstanbul turizminin gelişmesi için düşüncelerini aktardı.

ACE OF MICE KATILIMI

ISTTA Istanbul Turizm Dernegi olarak, 300 katilimci firmalarin stantlari bulunan Istanbul Kongre Merkezinde 21.02.2018 ile 23.02.2018 tarihleri arasinda gerçeklesen Ace of M.I.C.E. Fuarina da yerimizi almis bulunmaktayiz.

TUROFED BASVURUSU

Istanbul turizminin tanitimi için harekete geçen ISTTA ’nin, Ulusal ve Uluslararasi çalismalarda birlikte hareket etmek ve güç birligi yapmak amaci ile “Türkiye Otelciler Federasyonu” ’na (TÜROFED) katilmak için yaptigi ön üyelik basvurusu kabul edildi.

EMITT 2018 KATILIMI

ISTTA olarak EMITT 2018 - DOGU AKDENIZ ULUSLARARASI TURIZM VE SEYAHAT FUARI HOSTED BUYER LOUNGE in 536 m2 lik Stant kurulum ve Catring Hizmetlerinin sponsorlugunu üstlendik.

ISTTA, EMITT 2018 kapsaminda gerçeklestirilen ve yaklasik 80 ülkeden 600 ün üzerinde “HOSTED BUYER” ’in 7000 is görüsmesi yapmasina imkân sagladik.

ISTTA, Pullman Istanbul Airport Hotel And Convention Center’da 80 ülke’ den 600 ün üzerinde “HOSTED BUYER” lara Gala gecesi düzenledik. “HOSTED BUYER”’ lara Gala gecesinde dernegin tanitim filmi ve slogani “Definitely Istanbul” isimli filmi sunduk.

Çanakkale ve 2018 Troia yili tanitimi vesilesi ile Çanakkaleli turizmcilere de destek vererek ISTTA olarak Çanakkale turizmine de katkida bulunduk. Sektörle isbirligi içerisinde oldugumuzu gösterdik. Gece ye Çanakkaleli turizmciler ile Sayin Vali Orhan TAVLI da katilim göstererek destek verdi.

Birlesmis Milletler Dünya Turizm Örgütü eski Genel Sekreteri Talep Rifai’yi de ISTTA olarak Pullman Istanbul’da agirladik. ISTTA Yönetim Kurulu Baskani Saruhan Sarayli, ISTTA ikinci Baskani I. Halil Korkmaz, TÜROFED Yönetim Kurulu Baskani Osman Ayik, AKTOB Yönetim Kurulu Baskani Erkan Yagci ve bakanlik yetkilileri katilimi ile Istanbul’un tanitimina iliskin yapilacak çalismalar konusunda bir toplanti düzenlenerek görüs alis verisinde bulunuldu. Talep Rifai bundan sonra ISTTA nin gönüllü marka elçisi olarak destek verecegini, Istanbul un sembolü olan, lale motifli ISTTA rozetini takarak basladi.